از زمانی که کرونا آمد پیش‌بینی می‌شد که بسیاری از معادلات را دگرگون کند و روی کوچکترین مسایل هم اثر بگذارد. کرونا حتی نحوه سلام و دست دادن خیلی از ماها را تغییر داده است. تغییراتی که به وضوح همه‌ی ما حسش می‌کنیم. کنکور و آموزش هم یکی از مواردی بودند که تاثیرات زیادی گرفتند. کلاس‌های کنکور اغلب به کلاس های آنلاین و غیر حضوری تبدیل شدند و همایش ها و کلاس های حضوری کنکور از رونق افتادند.

انتخاب رشته کنکور هم طبیعتا چیزی است که به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد. دانشگاه‌ها همگی آموزش‌های خود را غیر حضوری کرده‌اند و بسیاری از خوابگاه‌های دانشجویی تعطیل شده‌اند. این اتفاق باعث تغییر سلیقه‌ی داوطلبان شده است. اولین چیزی که تحت تاثیر قرار می‌گیرد انتخاب شهر و دانشگاه برای داوطلبان است؛ شاید دیگر برای بسیاری از داطلبان دانشگاه‌های دور جذابیتی نداشته باشند و شاید انتخال‌های بومی بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

در میان فاکتورهای مهم برای انتخاب رشته حالا باید کرونا را هم قرار بدهیم. تغییر سلیقه داوطلبان باعث می‌شود دیگر نتوانیم به آمارها و اطلاعات قبولی سال‌های قبل برای تخمین رتبه و انتخاب رشته مجازی استناد کنیم.

نظر شما چیست؟ به نظر شما کرونا چه تاثیری بر انتخاب رشته داوطلبان می‌گذارد؟ آیا ممکن است برخی رشته‌ها پرطرفدارتر  شوند و برخی رشته‌ها کمتر مورد استقبال قرار بگیرند؟