وبلاگ

برنامه‌ریزی سه‌بعدی چیست؟

برنامه‌ریزی به روش سه بعدی
مقالات مشاوره‌ای

برنامه‌ریزی سه‌بعدی چیست؟

برنامه‌ریزی رکن اساسی پیشرفت در هر کاری است و در کنکور داشتن یک برنامه مدون و حرفه‌ای که شما را هدایت کند و باعث خستگی و زدگی شما از درس نشود بسیار حیاتی است. برنامه‌ریزی ریل گذاری مسیر موفقیت شماست. پس بسیار مهم است که علم و تجربه پشت آن باشد. شما قرار است یک مسیر طولانی مدت را درس بخوانید پس چیزی که مهم است این است که برنامه‌ریزی از شما عقب نیفتد و یا شما را زمین نزند. ایرادی که خیلی از برنامه‌های غیر حرفه‌ای دارند و اغلب دانش‌آموزان هم علت افت تحصیلی یا عدم پیشرفت خود را نمی‌دانند.

بسیاری از دانش‌آموزان به دلیل نداشتن برنامه استاندارد انگیزه خود را برای خواندن از دست می‌دهند و علت بی‌انگیزگی خود را هم متوجه نمی‌شوند. برنامه‌ریزی ریل‌گذاری شما به سمت موفقیت است.

امیرمحمد جلیلی

در برنامه‌ریزی به روش سه‌بعدی همان‌طور که از نامش پیداست. سه رکن اساسی وجود دارد که مورد توجه قرار می‌گیرد.

  • زنجیره اهداف چندگانه
  • تکالیف هر بخش از برنامه
  • چطور خواندن هر بخش از برنامه

اگر در یک برنامه‌ریزی صرفا به شما بگویند که فلان درس را بخوانید و هیچ چیز دیگری برایتان مشخص نشود آن برنامه غیراستاندارد است.این کار را خودتان هم می‌توانید انجام بدهید. شما باید بدانید که هر بخش از برنامه چه هدفی دارد؟ چه تکالیفی در کنار آن باید انجام بدهید و چطور باید آن قسمت را بخوانید و قسمت‌های مهم و غیرمهم آن چیست؟

در برنامه‌ریزی به روش سه‌بعدی که کاملا انحصاری و ابتکاری است. برای هر بخش از زمان خواندن شما هدف مشخصی وجود دارد و روش‌ها و نکات مهم هم گفته می‌شود. اگر قرار است به شما گفته شود که چیزی بخوانید باید کاملا هدفمند و روشمند باشد.

هدفمندی و روشمندی رکن اساسی برنامه‌ریزی سه‌بعدی است.

منظور از تکالیف وظایفی است که دانش‌آموز در کنار خواندن باید انجام دهد. خلاصه‌نویسی، جزوه‌نویسی، تست زدن، طراحی تست، مقایسه کردن، تحلیل تست این‌ها همه از جمله تکالیفی است که بسته به نوع درس و هدف آن درس در برنامه مشخص می‌شود.

در پایان به یاد داشته باشید که برنامه‌ریزی یک مشاور برای شما صرفا یک جدول و زمان‌بندی خواندن نیست و باید بتواند کاملا هدفمند شما را به سمت هدف سوق دهد.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رایگان برای 10 روز

دوره کارشناسی ارشد سرمایه گذاری شخصی

مشترک شوید و جایزه بگیرید!
اطلاعات شما هرگز با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شود