وبلاگ

بهترین برنامه ریزی برای کنکور

برنامه ریزی کنکور توسط دکتر امیرمحمد جلیلی
مقالات مشاوره‌ای

بهترین برنامه ریزی برای کنکور

یکی از دغدغه‌های همیشگی دانش‌آموزان این است که بهترین برنامه ریزی برای کنکور چگونه است؟ چطور باید برنامه‌ریزی کرد و این که برنامه‌ی آن‌ها چقدر به یک برنامه‌ریزی ایده‌آل شبیه است؟ قبلا در مطالب قبلی راجع به سبک برنامه ریزی سه بعدی صحبت شده است. در این مطلب قرار است معیارهایی برای تشخیص برنامه‌ریزی خوب از برنامه‌ریزی بد به شما معرفی کنم.

برنامه ریزی کنکور نباید از پیش تعیین شده باشد

یکی از ضعف‌های اصلی هر برنامه‌ای از پیش آماده بودن است. بسیاری از مشاوران درسی برنامه‌های از پیش آماده برای دانش‌آموزان خود آماده می‌کنند و یک برنامه را به همه می‌دهند که کار بسیار اشتباهی است و کمکی به دانش‌آموز نمی‌کند. برنامه ریزی کنکور باید یک برنامه شخصی سازی شده باشد و برای هر دانش‌آموز با توجه با اهداف و نیازهای درسی و با در نظر گرفتن نقاط ضعف و قوت همان داوطلب باشد.

برنامه ریزی درسی باید منطبق با عملکرد دانش آموز باشد

برنامه درسی دانش آموز باید طبق عملکرد روزانه دانش‌آموز باشد و به صورت روزانه برای داوطلب ارسال شود. این ایده‌آل ترین حالت برنامه ریزی درسی برای کنکور می‌باشد. در بازه ی هفتگی یا ماهانه فقط می توان اهداف کوتاه مدت و میان مدت را مشخص کرد و برنامه ریزی درسی روزانه با هدف گذاری فرق می‌کند. بعضی از مشاورین برنامه هفتگی یا ماهانه به دانش‌آموز می‌دهند که حتی اگر شخصی سازی شده هم باشد باز هم کارایی کافی برای دانش‌آموز ندارد و فقط دانش آموز را سرگرم می‌کند.

برنامه زمانی باید به عهده دانش آموز باشد

بهترین کسی که می‌تواند زمان مطالعه و استراحت را برای شما مشخص کند خودتان هستید. برنامه‌ریزی‌ای که از مشاور کنکور دریافت می‌کنید فقط باید روی حجم درس، تعداد تست و نوع خواندن شما تمرکز کند و قرار نیست برنامه زمانی شما را هم مشخص کند. پس خودتان جداگانه یک برنامه ریزی زمانی به صورت روزانه برای خودتان داشته باشید.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رایگان برای 10 روز

دوره کارشناسی ارشد سرمایه گذاری شخصی

مشترک شوید و جایزه بگیرید!
اطلاعات شما هرگز با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شود